Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ndërron jetë gazetari shqiptar i Radiotelevizionit, nuk e fitoi dot betejën me sëmundjen e rëndë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lajm i hidhur për botën e medias. Ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare gazetari i njohur nga Shkupi, Reshat Kamberi, pasi nuk e fitoi dot betejën me sëmundjen e rëndë.

Kamberi ishte gazetar i njohur i Radiotelevizionit të Maqedonisë dhe autor i njohur i shumë emisioneve dokumentare.

Ai shquhej edhe si një aktivist i dalluar i shoqërisë civile dhe një personalitet i vlerësuar në vend.

Kamberi lindi në vitin 1962 në Koliçan të Epërm të Shkupit, ndërsa jetoi dhe punoi gjatë tërë jetës së tij në Shkup.

Më shumë

spot_img
spot_img