Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Ndërron jetë edhe pasagjeri, dy të rinjtë nga Kavaja u rrëzuan me kamion në Bypassin e Vlorës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Thellohet bilanci i aksidentit tragjik në Bypassin e Vlorës. Mësohet se edhe pasagjeri që prej një ore që nuk gjendej, ka ndërruar jetë.

Më parë, sipas Policisë ka vdekur shoferi i kamionit që u rrëzua në greminë. Të dy të rinjtë që po punonin me kamionët e kompanisë “Biba X” ishin nga Kavaja.

Ata janë të moshës 30-35 vjeç, por identitetet e tyre dhe shkaqet e ngjarjes tragjike nuk dihen ende. Rreth orës 10:40 në bypassin Orikum-Kaninë, kamioni me inerte ku udhëtonin dy të rinjtë, shoferi dhe pasagjeri, është rrëzuar dhe për pasojë ata kanë humbur jetën.

Siç shihet dhe nga pamjet, mjeti është shtypur i gjithi në pjesën e përparme të kabinës. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj.

Kamionët që po punojnë në këtë projekt të Bypassit të Vlorës, një prej të cilëve është përfshirë sot në aksident, janë në pronësi të kompanisë “Biba X”, shkruan newsbomb.al.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img