Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
1kmh
0 %
Mër
26 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Ndërron jetë Demis Roussos

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngërari i njohur grek Demis Roussos, është ndarë nga jeta dhe lajmi konfirmohet nga vetë vajza e këngëtarit, Emily. Demis Roussos ka dhënë një koncert edhe në Shqipëri, në Pallatin e Kongreseve në vitin 2000.

Për të dëgjuar Roussos në koncert,  rradhët e publikut shqiptar ishin të gjata, përpos çmimit të lartë të biletave. Këngëtari u bë shumë i dashur për publikun tonë me këngën  “Mamy Blu”.

Fillimet e tij si këngëtar, Roussos, ipati në vitet ’60 me grupin “Aphrodite’s Child” me të cilin ka performuar edhe në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img