Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Ndërron jetë aktori i njohur i filmave, William Smith

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori William Smith, i njohur për rolet e tij me motoçikleta, kaubojsa dhe për një seri filmash televizivë, ka vdekur në moshën 88-vjeçare.

Gruaja e Smith, Joanne Cervelli Smith, tha se ylli i “Laredo” dhe i “Rich Man, Poor Man” vdiq të hënën në “Motion Picture & Television Country House and Hospital” në seksionin “Woodland Hills” të Los Angeles. Ajo nuk pranoi të tregonte shkakun e vdekjes.

William kishte 31 vite i martuar me bashkëshorten, e çifti ka dy fëmijë, William E. Smith III dhe Sherri Ane Cervelli.

Smith filloi karrierën në Hollywood si një aktor në vitet 40-të, kur familja e tij u transferua në Kaliforninë Jugore. Gjithashtu ai ishte një kampion i mundjes dhe i arteve marciale. 

Ai ishte një legjendë e filmave në vitet 1960-1980, me mbi 300 projekte. Smith luajti si Texas Ranger Joe Riley në të dy sezonet e NBC Western “Laredo” nga 1965 në 1967. Lindur në Columbia, Misuri, Smith do të fillonte të vepronte në moshën 8 vjeç, duke luajtur role të vogla të paredituara në filma të viteve 1940, duke përfshirë “The Ghost of Frankenstein” dhe “A Tree Grows in Brooklyn”.

Smith u nderua me një çmim për arritjet e jetës nga Akademia e Bodybuilding dhe Fitness, Ai u fut në sallën e famës të Bodybuilding në “Muscle Beach Venecia” në vitin 2010.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img