Ndërron jetë aktori dhe komediani i njohur, pjesë e filmit ‘I vetëm në shtëpi’

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:55 09-10-2019 Ndërron jetë aktori dhe komediani i njohur, pjesë e filmit ‘I vetëm në shtëpi’

Aktori dhe komediani i njohur Rip Taylor ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 88-vjeçare.

Lajmin e hidhur e ka dhënë publicisti i tij Harlan Boll. Ky i fundit tregoi se Taylor u shtrua në spital në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles në njësinë e kujdesit intensiv pasi pësoi një komplikim javën e kaluar.

Rip Taylor lindi në Charles Elmer Taylor, Uashington D.C., dhe shërbeu në Luftën Koreane, ku pati edhe fillesat e aktrimit dhe argëtimit.

Taylor aktroi në Broadëay, në filma dhe televizione dhe ishte i njohur për personalitetin e tij tepër të lartë. Ai ka qenë pjesë edhe e filmit të njohur “I vetëm në shtëpi”.

cliff.jpgrip_taylor_-_getty_-_h_2019.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092041492462158
array(1) { ["section"]=> string(82) "nderron-jete-aktori-dhe-komediani-i-njohur-pjese-e-filmit-i-vetem-ne-shtepi-181422" }