Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Ndërroi jetë për shkak të COVID-19, një shkollë në Tiranë do të marrë emrin e Bashkim Finos

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shkollë në tiranë do të marrë emrin e ish-kryeministrit Bashkim Fino, i cili një ditë më parë u nda nga jeta për shkak të koronavirusit.

Lajmin e ka bërë të ditur kandidati për deputet i Partisë Socialiste Servet Pëllumbi, i cili bëri me dije se një grup deputetësh kanë menduar që shkolla e re që po ndërtohet në Qytetin Studenti të marrë emrin e ish-deputetit socialist. Ai tha se kjo ide është mbështetur edhe nga bashkia e Tiranës.

“Dje ishte një ditë e trishtë, për ne të partisë Socialiste, që ndamë me të një filozofi dhe sot kemi rifilluar fushatën, kam kënaqësi të them që shkolla e re që po rindërtohet tek qyteti studenti do të mbajë emrin e Bashkim Fino. Sot kemi diskutuar me kryetarin e bashkisë dhe ata e gjejnë me shumë vend, sigurisht që është një sifinikacion i bukur për shkollat, sepse bashkëjetesa në shkollë është shumë e rëndësishme”, tha Pëllumbi në News 24.Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img