Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndërpritet rinumërimi i kutive në qarkun e Beratit, LSI ngushton rezultatin me Partinë Socialiste

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pasi pranoi kërkesën e LSI-së, KAS ka filluar ditën e sotme rinumërimin e 114 kutive të votimit të qarkut të Beratit.

Nga 114 kuti votimi që do të rinumërohen, janë numëruar 46 prej tyre, ku LSI ka rekuperuar 3 vota dhe diferenca me Partinë Socialiste është 74 vota.

Nëse LSI do të arrijë të marrë 74 vota më shumë se PS, atëherë mandati i 7-të në qarkun e Beratit do t’i takojë Ardit Çelës, duke ia hequr Partisë Socialiste.

Rinumërimi i kutive është ndërprerë dhe do të rifillojë sërish ditën e nesërme në orën 09:00.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img