Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndërpritet përsëri procesi i vaksinimit për mungesë formularësh, vaksinat “Sinovac” drejt fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dhjetra qytetarë ditën e djeshme janë kthyer pa marrë dozën e dytë të vaksinës anti-Covid pasi sipas informacioneve që u janë dhënë nga bluzat e bardha kishte një mungesë të vaksinave.

Mirëpo, edhe ditën e sotme procesi i vaksinimit ka ngecur pasi kësaj here ka mungesë të formularëve.

Gjithashtu nga informacionet për mediat mësohet se edhe vaksinat “Sinovac” janë drejt fundit dhe të shumtë janë ata qytetarë të cilët presin për të marrë dozën e dytë të vaksinës.

 Kujtojmë se Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se deri në muajin qershor synohet që të jenë imunizuar plotësisht 1 milionë qytetarë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img