Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Ndërpritet festa “We Love Albania”, plas grushti mes 60 shqiptarëve dhe policisë në Gjermani

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur të shtunën në mbrëmje në Gjermani ku oficerët e policisë janë përplasur me 60 shqiptarë në ambjentet e një lokali.

Mësohet se gjatë një koncerti të “We love Albania”, policia gjermane është përballur me sulmet e shtetasve shqiptarë të cilët refuzonin të largoheshin nga ambjentet e lokalit ku po zhvillohej festa, raporton newsbomb.al.

Incidenti ka ndodhur në Legendenhalle në Graf-Zeppelin-Platz, ku ishin qytetarët e zonës ata të cilët telefonuan policinë për shkak të zhurmës që po bëhej.

Menjëherë policia mbërriti në vendin e ngjarjes, por nuk u prit fare mirë nga shqiptarët të cilët nuk nguruan që ti gjuanin me gota dhe mbetje nga festa efektivët e policisë.

Për të neutralizuar situatën policët u detyruan të përdornin sprej piperi dhe shkopa gome. Sipas zëdhënësit të policisë mësohet se disa persona janë ndaluar, ndërkohë një 19-vjeçar u përpoq që të arratisej.

“We Love Albania” është një koncert i cili organizohet nga shqiptarët për shqiptarët në diasporë. Të shumtë janë artistët e njohur të cilët marrin pjesë dhe argëtojnë fansat e tyre jashtë Shqipërisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img