Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Ndërprerja e Lotarisë, Ambasada Amerikane ka një sqarim të rëndësishëm për të gjithë aplikuesit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej dy ditësh tashmë faqja zyrtare e Lotarisë Amerikane nuk funksionon. Fillimisht është aluduar se kjo ndërprerje ka ardhur si pasojë e mbi ngarkesës së numrit të aplikantëve.

Sot Ambasada Amerikane ka reaguar për herë të parë në lidhje me problemin, ku ka sqaruar se kjo faqe është përkohësisht jashtë funksionit për shkak të mirëmbajtjes dhe kjo ndërprerje ka prekur të gjitha vendet, jo vetëm Shqipërinë.

NJOFTIMI  I AMBASADËS

Faqja e internetit të Lotarisë Amerikane http://dvlottery.state.gov është përkohësisht jashtë funksionit për mirëmbajtje. Kjo është një ndërprerje në mbarë botën që prek të gjitha vendet – jo vetëm Shqipërinë. Ne do t’ju njoftojmë sapo të kemi më shumë informacion.  

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img