Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
54 %
2.6kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ndërkohë që ne presim festat, kjo vajzë lufton me jetën. Mund ta shpëtojmë me një biletë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1296e2f79893d5917c44e4745cef1fee

Gazetari i Vlorës Enrik Mehmeti, bën një apel të rëndësishëm për t’i ardhur në ndihmë një vogëlusheje 6 vjeçare e cila vuan nga një sëmundje e rëndë. Të gjithë mund të bëjmë diçka fare të thjeshtë për t’i ardhur në ndihmë:mjafton të blejmë një biletë.

Enrik Mehmeti e sjell kështu ngjarjen:

E keni dëgjur shprehjen që “Familja është ajo që na gjendet në kohë të vështira” ? Kjo vajzë vetëm 17 vjece është një shembull konkret. Në një kohë që shum po shijojnë ngrohtësin në shtëpi në këtë orë ,motra më e madhe e Vjolës (Ajo vuan nga një sëmundje e rrallë e quajtur Limfome Limfoblastike e tipit B dhe T ) sëbashku me shoqërinë e saj po merren me përgatitje për festën e nesërme në orën 17:00 të Hotel Bologna në Vlorë. Ajo sfidon të ftohtin,vetminë (sepse familja po qëndron me Vjolen ne Spitalin Italian) dhe mbi të gjitha organizon festën për të mbledhur të ardhura për motrën e saj. Të gjendemi nesër në festën muzikore me BavRecords Vlore, Renato Jaho, grupi i valles Came si dhe humoristin Bes Kallaku nëse do të gjej mundësi kohore. Blerja e biletes është në mbështetje të Vjoles dhe kësaj vajze që sakrifikon me orar dhe pa orar për motrën e saj. Kush nuk ka mundësi të jetë i pranishëm, të bëj SHARE statusit që të vihen në djeni sa më shumë njerëz që ndoshta mund të marrin pjese (Nuk i kushton askujt që minimalisht ta SHPëRNDAJË). Nesër, ditën e djelë është ditlindja e Vjolës , ajo mbush 6 vjec, ta ndihmojmë të mbushi 7,8,10,50,70.. …Një biletë mund të shpetojë një jetë.

gwzuar.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img