Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Nderimet e fundit për Zarife Hasanajn, trupi i pajetë i ushtarakes parakalon në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Lajme të ngjashëm

Kanë përfunduar homazhet për nder të nëntetares Zarife Hasanaj.

Në këto momente arkivoli me trupin e pajetë të ushtarkes po parakalon në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Më pas ajo do të përcillet në varrezat e Dëshmorëve të atdheut. Pjesë e kortezhit bashkë me familjarët janë edhe krerët më të lartë të shtetit si, kryeministri Edi Rama, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Zarife Hasanaj humbi jetën pas shpërthimit të një mine në Letoni, teksa merrte pjesë në një mision të NATO-s. Nga shpërthimi mbetën të plagosur edhe dy kolegët e saj major Klodian Tanushi dhe reshter Julian Kapaj, të cilët ndodhen në spital.

KAKKBBBBBBBBBBBBBBBB.jpg

laaaa.jpg

oooa.jpg

aaaaaa.jpg

ppppa.jpg

Më shumë