Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“Nderime për ata që dhanë jetën për lirinë”, ambasada e SHBA uron Shqipërinë për 29 Nëntorin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka përcjellë një mesazh urimi në rastin e festës së 29 Nëntorit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ambasada shkruan se shqiptarët në Ditën e Çlirimt nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë.

“Shqipëria shënon sot përvjetorin e 77 të Çlirimit. Në këtë festë zyrtare, shqiptarët nderojnë ata që sakrifikuan jetët në luftë dhe kremtojnë lirinë. Gëzuar Ditën e Çlirimit, Shqipëri!”thuhet në postim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img