Ndërhyrja në Siri, Trump konsultohet me aleatët, Rusia paralajmëron luftë

Publikuar tek: bota, më 05:46 13-04-2018 Ndërhyrja në Siri, Trump konsultohet me aleatët, Rusia paralajmëron luftë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha se shumë shpejt do të ndërmerret një vendim mbi veprimet që do të ndiqen me Sirinë.

Ai u tha gazetarëve se bashkë me ekipin i tij ishin duke e trajtuar shumë seriozisht këtë situatë, pas sulmit me armë kimike në qytetin e Doumës.

Shtëpia e Bardhë njoftoi më vonë se Trump do të bisedojë me udhëheqësit britanikë dhe francezë, të enjten në mbrëmje, ndërsa për të marrë një vendim përfundimtar, ndërsa mendohet se edhe fuqitë perëndimore po përgatiten për sulme, shkruan tch, transmeton newsbomb.al.

Rusia, aleati kryesor ushtarak i Sirisë, kundërshton fuqishëm një veprim të tillë të SHBA-ve dhe perëndimit, ndërsa ambasadori rus në Kombet e bashkuara, Nebenzia tha se nuk e përjashton mundësinë e një lufte mes Rusisë dhe SHBA-ve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TMERRSHME/ Këngëtarja 8 muajshe shtatzënë vritet në skenë me pistoletë (PAMJE TË RËNDA)
Arrestohen 70 ushtarakë në Turqi, dyshohet se kanë lidhje me Gulen »
Article Logic
Execution time: 0.011695861816406
array(1) { ["section"]=> string(78) "nderhyrja-ne-siri-trump-konsultohet-me-aleatet-rusia-paralajmeron-lufte-116705" }