Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Ndërhyjnë autoritetet, fëmijët e mitur të martuar në Malishevë do ndahen

Lajme të ngjashëm

Fitimi 14 vjeç nga Malisheva dhe Zelfija 13 vjeç nga Suhareka nuk do të jetojnë më në të njëjtën shtëpi. Martesa e tyre që u bë rreth një muaj më parë nga familjarët, mund të konsiderohet çështje e mbyllur.

Mediat në Kosovë njoftojnë se punonjësit social dhe policë të hetuesisë kanë shkuar për të marrë deklarata e prindërve të fëmijë që u martuan.

Edhe Qendra Sociale në Suharekë po merret me çështjen për shkak se vajza e mitur ndodhet e regjistruar në këtë komunë.

Kjo ngjarje ka tronditur opinionin publik në Kosovë, për shkak edhe të bërjes publike të videove nga ceremonia e dasmës.

Lexo edhe: Martesa e dy të miturve trondit Kosovën, kërkohen masa ndaj prindërve


Më shumë