Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Ndarja nga jeta e shkrimtarit Fadil Kraja, Basha mesazh ngushëllimi: Do lërë gjurmë të përjetshme në kulturën shqiptare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të shkrimtarit të njohur Fadil Kraja.

Përmes një postimi në Twitter, Basha shkruan se ikja e “Mjeshtrit të Madh” i ka hidhëruar të gjithë, duke e shndërruar këtë të sotmen në një ditë të trishtë për artin, Shkodrën dhe Shqipërinë. Basha shkruan se kujtimi i tij do të lerë gjurmë në kulturën shqiptare.

Ndarja nga jeta e “Mjeshtrit të Madh” Fadil Kraja, na hidhëron të gjithëve, duke e bërë të sotshmen një ditë të trishtë për artin, Shkodrën, Shqipërinë. Kalimi i tij në amshim ndërpret një jetë të pasur e krijuese, që do të lërë një gjurmë të përjetshme në kulturën shqiptare. Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe kolegëve! U prehtë në paqe“, shkruan Basha.

Më shumë


spot_img

spot_img