Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Ndarja nga jeta e regjisorit të madh, Peleshi: Sot humbëm Piro Manin, padyshim do të zerë vendin e merituar në panteonin e korçarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka reaguar në lidhje me lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të të regjisorit të madh, Pirro Mani.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se sot humbëm një personalitet të shquar të historisë së teatrit shqiptar.

Ndër të tjera shkruan se padyshim emri i tij, do të zerë vendin e merituar në panteonin e korçarëve.

“Sot humbëm Piro Manin, Nderin e Kombit, personalitetin e shquar të historisë së teatrit shqiptar. Regjisor i përmasave të mëdha me një kontribut të vyer në teatrin e Korçës dhe teatrin shqiptar. Padyshim do të zerë vendin e merituar në panteonin e korçarëve që kanë lënë gjurmë në historinë e Shqipërisë. I paharruar”, shkruan Pelshi në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img