Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Ndarja nga jeta e poetit Arben Duka, ministrja Margariti: U shkrive deri në fund nga dashuria për njeriun

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit të madh Arben Duka .

Margariti me anë të një postimi në rrjetet sociale i jep lamtumirën Dukës, teksa shkruan se poeti u shkri deri në fund nga dashuri për njeriun.

“Epitaf për vete

Të gjitha kurrë s’mund të thuhen, në pllakë të varrit për njerinë, ndaj unë kam lënë që të më shkruhen:

“Jetoi dhe vdiq për Dashurinë!”

Lamtumirë Arben Duka, që u shkrive deri në fund nga dashuria për njeriun! U prehsh në paqe poet!” shkruan Margariti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img