Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndarja nga jeta e Muharrem Fejzos, Reshat Arbana:U shkëput një gjerdan i kinemasë shqiptare

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2fdd1b9c16b196d6402e3290ed33ab0d

Aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Reshat Arbana ka reaguar për ndarjen nga jeta të regjisorit Muharrem Fejzos.

Ai është shprehur se Fejzo ishte një ndër aktorët më të mirë të kinematografisë shqiptare.

“Humbja e tij, lajm i trishtë për artin. U shkëput një gjerdan I kinemasë shqiptare. Me Muharremin kam luajtur me të tek ‘Fijet që Priten’. Ngushëllime familjes dhe të gjithë miqve të tij. Fejzo ishte një prej regjisoreve më të mirë shqiptarë. Ka qenë një prej miqve të mi më të mirë”, tha aktori Arbana për ‘news24’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img