Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Ndarja nga jeta e Mbretëreshës Elizabeth II/ Ambasada e SHBA ndan mesazhin e Biden: Burim krenarie për breza të tërë

Lajme të ngjashëm

Ambasada e SHBA ka shpërnadrë në faqen zyrtare mesazhin e presidentit amerikan Joe Biden dhe zonjës së parë Jill Biden. pas ndarjes nga jeta të mbretëreshës Elizabeth II.

Biden shprehet se Mbretëresha përcaktoi një epokë në një kohë që ndryshon vazhdimisht, duke qenë një burim ngushëllimi dhe krenarie për të tërë britanikësh që nuk e kanë njohur kurrë vendin e tyre pa të.

Mesazhi i publikuar nga ambsasada e SHBA:  

Shkëlqesia e saj Mbretëresha Elizabeta II ishte më shumë se një monarke.

Ajo përcaktoi një epokë. Në një botë që ndryshon vazhdimisht, ajo ishte një prani e qëndrueshme dhe një burim ngushëllimi dhe krenarie për breza të tërë britanikësh, shumë prej të cilëve nuk e kanë njohur kurrë vendin e tyre pa të.

Një admirim i vazhdueshëm për Mbretëreshën Elizabeta II bashkoi njerëzit në të gjithë Commonëealth-in. Shtatë dekadat e mbretërimit të saj historik dëshmuan për një epokë përparimi të jashtëzakonshëm të njerëzimit dhe për përparimin e dinjitetit njerëzor.”,  Presidenti Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill Biden.


Më shumë