Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Ndarja nga jeta e Marko Bellos dhe Engjëll Daklit, Topalli: Vetëm lajme të trishta, na dridhet zemra për njerëzit tanë të dashur

spot_img

Lajme të ngjashëm

7576b66c08e743fa6a99c92e3b57b9ff

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli reagon për ndarjen nga jeta të ish-deputetit Marko Bello dhe ish-ministrit e ish-kryebashkiakut të Elbasanit Engjëll Dakli.

“Vetem lajme te trishta degjojme gjate kesaj periudhe. Na dridhet zemra per njerezit tane te dashur kur perballemi me pandemine. Trishtohemi kur miqte semuren e gezohemi kur ia hedhin”, shkruan ndër tëë tjera Topalli, ndërsa thotë se lajmi se deputeti Andi Përmeti e kishte fituar betejën me Covid-19 e kishte gëzuar.

“Gjate diteve te fundit kam ndjekur duke pyetur miqte edhe per Andi Permetin, deputetin e ri nga Korca, dhe jam shume e gezur qe Andi kaloi rrezikun .

Por sot jam trishtuar shume kur mora vesht se deputeti Marko Bello nuk ia doli ne perballjen  me covid-19. E kujtoj si deputet shume korrekt, i moderuar dhe i njerzishem me te gjithe. Shpreh ngushellimet me te thella familjes. Nje humbje e rende per familjen e miqte e tij.

Tani po lexoj se ka ndrruar  jete edhe Engjell Dakli, ish kryetar i Bashkise Elbasan. E kujtoj me shume respekt ne te gjitha detyrat e tij. Njeri i matur, me integritet. Me vejn shume keq. Ngushellime familjes. Bashkohem me dhimbjen e familjes. Pushoftë ne paqe”, përmbyll Jozefina Topalli.

Më shumë

spot_img