Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Ndarja nga jeta e Lefer Çipës, Rama mesazh ngushëllimi: Ishte zëri gurgullues i bregut shqiptar, i dha jetë një thesari perlash polifonike

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a319fff201cc53fba760be3927e5581c

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të “Princit të Polifonisë” Lefter Çipa në moshën 79-vjeçar.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Rama shkruan se Çipa ishte ishte zëri gurgullues i bregut shqiptar, që i dha jetë një thesari perlash polifonike.

“LEFTER ÇIPA ishte zëri gurgullues i bregut shqiptar, që i dha jetë një thesari perlash polifonike dhe sot iku nga kjo botë, duke lënë pas jehonën e pashuajtshme të perlave të tij,” shkruan Rama në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img