Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Ndarja nga jeta e ish-senatorit amerikan Bob Dole, Yuri Kim: Luftëtar i egër për kauzën e lirisë! Do të mbahet mend në mbarë botën, përfshirë Shqipërinë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikanë në Shqipëri, Yuri Kim, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-senatorit amerikan, Bob Dole.

Përmes një postimi në “Twitter”, Kim shkruan se Bob Dole ka qënë një patriot i vërtetë amerikan, i cili duek kapërcyer plagët e rënda të marra gjatë Luftës së Dytë Botërore, u bë një luftëtar për kauzën e lirisë.

Ambasadorja shkruan se ish-senatori ishte në shërbim publik jo vetëm të Amerikës, por të të gjithë botës, përfshirë dhe Shqipërinë.

“Bob Dole ishte një patriot i vërtetë amerikan. Duke kapërcyer plagët e rënda të marra gjatë Luftës së Dytë Botërore, ai u bë një luftëtar i egër për kauzën e lirisë.  Jeta e tij në shërbimin publik do të mbahet mend jo vetëm në Amerikë, por në mbarë botën, përfshirë Shqipërinë. U preftë në paqe”, shkruan ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img