Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndarja nga jeta e Guljelm Radojës, Basha mesazh ngushëllimi: Humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare, la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme njerëzore dhe artistike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka dhënë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Guljeljm Radoja.

Basha shkruan se ikja e aktorit është një humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare, ndërsa shton se Guljelm Radoja la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme njerëzore dhe kulturore.

Me hidhërim të madh mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistit të madh Guljelm Radoja. Largimi nga jeta i artistit të madh shqiptar është humbje e madhe për artin dhe kulturën shqiptare. Guljelm Radoja e humbi betejën e parë të jetës së tij por la pas një trashëgimi të jashtëzakonshme njerëzore dhe artistike, ishte një frymëzim për qindra të rinj e qytetarë që donin dhe duan lirinë, të drejtën e dinjitetin.

Ngushëllimet e mia shkojnë për familjen e tij, miqtë dhe të afërmit. Guljelm Radoja do të mbetet përjetë mes nesh. U prehtë në paqe”, shkruan Basha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img