Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ndarja nga jeta e Gjergj Filipit, homazhet nesër në Muzeun Kombëtar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjergj Filipi u nda parakohe nga jeta mbrëmjen e djeshme si pasojë e një sëmundje të rëndë, ndërsa familja e tij ka njoftuar se homazhet do të zhvillohen nesër, datë 9 Dhjetor 2015 në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 10.00 -12.00.

Ceremonia Lamtumirës në Kishën Ortodokse në Rr. e Kavajës në ora 12.00 -13.00 dhe nisja për në ceremoninë mortore do të bëhet nga Kisha Ortodoske në ora 13.00, për në Varrezat  e Tufinës. Vizitat te Restorant Piazza, ditën e enjte datë 10.12. dhe diten e premte, datë 11.12.

Për humbjen e ish-kreut të INSTAT kanë shprehur ngushëllime figura të larta shtetërore, përfshirë kryeministrin Edi Rama.

Më shumë

spot_img