Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Ndarja nga jeta e Dritan Priftit, Kuvendi mban një minutë heshtje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur para pak minutash seanca parlamentare, e shtyrë për sot nga dita e djeshme. 

Që në nisje deputetët kanë mbajtur një minutë heshtje për ish-ministrin e Energjitikës, Dritan Prifti, i cili u nda nga jeta pasditen e djeshme.

 

 Dritan Prifti vuante nga një sëmundje agresive të gjakut prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr dorë dhe nga jeta publike dhe politike.

Ish-politikani përcillet sot në mesditë për në banesën e gundit, ndërsa në Muzeun Kombëtar pritet të mbahen edhe homazhet në nder të tij.

 

Më shumë

spot_img