Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Ndarja nga jeta e Bujar Nishanit, Fevziu: Shteti shqiptar nuk pagoi asgjë për kurimin e presidentit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Blendi Fevziu është shprehur se ka informacione se shteti shqiptar nuk ka paguar asgjë për mjekimin e ish-Presidentit Bujar Nishani në Gjermani, aty ku dhe po trajtohej pas një sëmundje të rëndë në mushkëri.

Më tej Fevziu shton se shtetit shqiptar i takonte që të mbulonte shpenzimet për arsye dinjiteti dhe për respekt ndaj personalitetit të Nishanit.  

 “Me aq sa unë kam informacion dhe besoj që nuk jam i gabuar. Shteti shqiptar nuk ka paguar asgjë për mjekimin e  Bujar Nishanit. Një mjekim që duhet të ketë pasur shuma të mëdha, unë nuk mund të flas për atë, por që shtetit shqiptar i takonte për arsye dinjiteti dhe për një raport respekti ndaj personalitetit të tij sepse ne nuk kemi pasur shumë me gjithë historinë e Shqipërisë, ne kemi pasur 9 presidentë duke futur këtu edhe Ahmet Zogun. Shteti shqiptar, mesa di unë nuk ka paguar asgjë për mjekimin e tij.

Do të ishte në dinjitetin e shtetit që personalitete të tilla të larta të kenë të përfshirë edhe mjekimin. Shteti shqiptar ka paguar për mjekimin e shumë personazheve dhe ka bërë shumë mirë, kushdo që ka nevojë, shteti mund të ia paguajë, nëse mundet të ia paguajë. Në këtë rast, do të ishte në nderin e shtetit që të kishte paguar edhe faturat e mjekimit të pafat në një farë mënyre të Bujar Nishanit”, tha Fevziu.

Bujar Nishani u nda nga jeta javën e kaluar në moshën 56-vjeçare në një spital në Gjermani, pas një sëmundje të rëndë në mushkëri.

Ai u përcoll ditën e sotme për në banesën e fundit nga shumë figura të njohura të politikës dhe familjarëve.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img