Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Ndarja nga jeta e Artjan Tepelenës, Meta: Do të kujtohet si lektori dhe shembulli i duhur i brezave të rinj të gazetarëve shqiptarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena.

Meta me anë të një postimi në rrjetet sociale i shpreh ngushëllime dhe miqve për ndarjen e parakohshme nga jeta të gazetarit, për shkak të Covid-19.

Kreu i shtetit shkruan se Tepelena do të kujtohet gjatë për shkak të kontributit të tij të gjatë dhe të pazëvendësueshëm në media.

“Trishtim për ndarjen e parakohshme nga jeta të gazetarit të mirënjohur Artjan Tepelena, i cili humbi sot betejën me COVID-19.

Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe komunitetit të gazetarëve!

Me kontributin e tij të gjatë dhe të pazëvendësueshëm në media, Artjan Tepelena do të kujtohet si lektori dhe shembulli i duhur i brezave të rinj të gazetarëve shqiptarë, në mbrojtje të fjalës së lirë dhe kundër konformizmit në profesion.

Të prehet në paqe!” shkruan Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img