Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
2.6kmh
75 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
25 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Ndarja nga jeta e artistes Edi Luarasi, Bujar Kapexhiu prek me fjalët: Nga qielli u shkëput ylli më i shndritshëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur, Edi Luarasi.  Përveç familjarëve të shumtë kanë qenë ata persona të cilët me hidhërim të thellë kanë shprehur dhimbje dhe trishtim për ikjen e saj.

Së fundmi ka qenë artisti i mirënjohur, Bujar Kapexhiu, i cili ka kujtuar veprën e saj dhe atë që ajo ëprfaqësonte si njeri.

Kapexhiu ka folur me lëvdata për artisten dhe është shprehur se ajo ka lënë gjurmë të thella në ekran e në teatër.

“Është i dhimbshëm casti kur të takon të flasësh për një njeri të dashur që largohet, ajo nuk është më. Ka lënë gjurmë të thella, në ekran dhe në teatër. Nga qielli i shkëput ylli më i shëndritshëm, jam i sigurtë që shumë dhimbje kanë artistët për atë që u largua por dhe spektatorët që kanë shijuar veprat e saj. Të shprehim që Edi e dashur të jetë drejt parajsës”, tha ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img