Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ndanin lekët me Tiren te “Shefqet Ndroqi”, gjykata vendos “arrest me burg” për 45 ditë për 3 infermieret dhe sanitaren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b53b81a5e046743edfa4ec55f57c3a41

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 45 ditë për 3 infermieret dhe sanitaren që ndanin lekët me Tire Alldervishin te spitali “Shefqet Ndroqi”.

Infermieret Sheqerije Koçi, Mira Bushi dhe Sidorela Çela, si dhe sanitarja Rukije Hoxha dolën ditën e sotme para gjykatës, ndërsa pak minuta më parë është marrë edhe vendimi.

Gjykata ka kërkuar nga prokuroria që të sjellë prova nëse këto infermiere kanë abuzuar edhe me persona të tjerë.

Ndërkohë sanitarja Rukije Hoxha e mohoi bashkëpunimin me Tiren, ndërsa avokatja e infermieres Sidorela Çela kërkoi hetim edhe për mjekët.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img