Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Ndaloni zjarrin menjëherë!”, OKB paralajmëron: Konflikti Izrael-Palestinë mund të shndërrohet në një luftë BËRTHAMORE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kombet e Bashkuara kanë paralajmëruar se konflikti mes Izraelit dhe Palestinës mund të shndërrohet në një “luftë të plotë”.

Bombardimet e Izraelit në Gaza deri më tani kanë vrarë të paktën 48 njerëz, përfshirë 14 fëmijë dhe më shumë se 300 të plagosur, thanë burimet e ministrisë palestineze të Shëndetësisë me bazë në Gaza. Izraeli thotë se të paktën 15 nga viktimat ishin militantë të Hamasit.

“Ndaloni zjarrin menjëherë. Ne po shkallëzojmë drejt një lufte në shkallë të plotë,” shkroi në Twitter një koordinator special i KB për Procesin e Paqes në Lindjen e Mesme Tor Wennesland.

“Kostoja e luftës në Gaza është shkatërruese dhe po paguhet nga njerëzit e zakonshëm. Kombet e Bashkuara po punojnë me të gjitha palët për të rivendosur qetësinë. Ndaloni dhunën tani”, u shpreh Tor Wennesland.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img