Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Ndalojnë makinën në Maqellare, kandidati i PD: Policia s’na lejon ta hapim e ta kontrollojmë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Luan Haka, kandidat për deputet i Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, ditën e sotme në Maqellare ka denoncuar me video, ku thotë se po shpërndahen para në këmbim të votës.

Në një lidhje “live” në rrjetet sociale, ai shprehet se ka ndaluar një makinë, teksa pretendon se personat brenda saj japin para në këmbim të votës.

Haka shprehet se policia nuk i lejon që të kontrollojnë brenda saj.

“Kjo makinë, ky personi brenda po shpërndan lek. Imagjinoni ky shtë shteti, kjo është qeveria. Tani po presim policinë, kur polici është këtu dhe nuk japin asnjë informacion që të vazhdojmë dhe të hpim makinën. Nuk do lëvizë kjo makinë nga vendi pa u kontrolluar,” dëgjohet të thotë ai në video.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img