Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Ndalohet në spital i plagosuri në atentatin e Nelgert Patës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në atentatin e ndodhur pasditen e së dielës në aksin rrugor Fier-Seman mbeti i plagosur edhe shtetasi Ari Halinani.

Sakaq, i plagosuri është ndaluar në spital nga polcia dhe akuzohet për “veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës. Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ndaluan shtetasin: -Ari (Ilirjan) Alinani, 39 vjeç, banues në Delvinë. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet si autor për kryerjen e veprës penale “Veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës”, parashikuar nga Neni 301 i Kodit Penal. Ndalimi i tij u bë në dhomën e paraburgimit të spitalit Fier pasi shtetasi i dyshuar është person i plagosur në ngjarjen dhe ndodhet për mjekim në spital.

Sipas policisë 38-vjeçari Halinani po drejtonte automjetin tip “Volksvagen”, kur persona ende të paidentifikuar qëlluan me breshëri kallashnikovi. E ndërsa mbeti i vrarë Nelgert Pata që udhëtonte si pasagjer, Halinani i mbijetoi atentatit që ndodhi më datën 20.11.2016 në lagjen “Afrimi i Ri”, Fier.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img