Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Ndalimi i vizitës, Nikoliç: Kosova po fshihet pas ‘vëllait të madh’, pavarësia është e pamundur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç ka reaguar pas ndalesës nga autoritetet kosovare për të vizituar Shtërpcen. Lidhur me këtë ndalesë, ai ka thënë se Serbia ka respektuar të gjitha procedurat për vizitën, por Kosova nuk ka ndryshuar qëndrim, sipas tij, për shkak të pasionit për pavarësi dhe mungesës së masave.

“Ata nuk dinë të kuptojnë se çfarë është dhe çfarë nuk është e mundur. Pavarësia është një gjë e pamundur. Sjelljen tonë paqësore po e interpretojnë si dobësi, por Serbia nuk është dobët dhe kjo duhet të kuptohet në veçanti nga autoritetet në Prishtinë”, ka thënë Nikoliç.

Ai ka shtuar se “Prishtina është duke u fshehur pas vëllait të madh dhe Serbia këtë e di, por i duhet t’i shmangë konfliktet që të mos ndërmerren masa kundër saj”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img