Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Ndalimi i tre protestuesve që i ‘zunë pritë’ Ramës, reagon ish-deputeti i PD: Kishin marrë leje të gjithë te portali e-albania  

spot_img

Lajme të ngjashëm

283b23ac63ffa58fb40cc3fce267f693

Tre prej protestuesve të cilët i ‘zunë pritë’ kryeministrit Rama në Fier pas lajmit se shefi i qeverisë do shkonte në Vlorë, janë ndaluar nga policia.

Ndërkaq, ka reaguar ish-deputeti i PD Luan Baçi i cili e pranoi që qytetarët ishin të revoltuar dhe shanin por të gjithë kishin marrë leje te e-albania.

“Ishin qytetarë të revoltuar që bërtisnin e shanin por i kanë ndaluar në mënyrë krejt të paligjshme, dy prej tyre janë kryetarë të grup seksioneve, Afrim Vrenozi dhe Pandeli Tole .

I bëj thirrje urgjentisht t’i nxjerrë këta qytetarë të ndershëm se kanë qenë me leje te e-albania”, tha Baçi ndërsa shtoi: “Kishin aplikuar të gjithë te portali i famshëm”, si për të theksuar se kishin dalë në mënyrë të ligjshme.

Më shumë

spot_img