Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Ndalimi i gazetarëve nga policia, OSBE: Media duhet të mbulojë protestat, të hetohen incidentet

spot_img

Lajme të ngjashëm

dc25df90bc808f83bd37cba9c2a523ee

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka reaguar për ndalimin e gazetarëve Xhoi Malësia dhe Qamil Xhani, gjatë protestës për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha.

Në njoftimin e prezencës së OSBE-së thuhet se media e ka të domosdoshme të mbulojë demonstratat, ndërsa shtohet se incidentet ku u përfshinë gazetarët duhet të hetohen siç duhet.

Deklaratë e Prezencës së OSBE-së

E drejta e gazetarëve për të mbuluar protestat është domosdoshmëri për zhvillimin demokratik. Ne kemi besim se incidentet që prekën gazetarët Xhoi Malësia dhe Qamil Xhani do të hetohen si duhen.

The right of journalists to cover protests is paramount to democratic development. We trust the incidents involving journalists Xhoi Malesia and Qamil Xhani will be properly investigated.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img