Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Ndahet nga jeta Fehmi Telegrafi, Meta shpreh ngushëllimet: Do ta ruaj gjithmonë nderimin më të madh për profesorin, jam pranë familjes së tij

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është ndarë nga jeta, profesori i njohur dhe prej ikonave të zhvillimit të sportit të peshëngritjes shqiptare, Fehmi Telegrafi.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet përmes një statusi në ‘Facebook’, ku shprehet se do ta ruaj gjithmonë nderimin më të madh për këtë edukator e frymëzues.

Në këtë ditë të vështirë, Meta thotë se është pranë familjes së tij, kolegëve e ish-sportistëve, si edhe qytetarëve të Beratit, të cilët krenoheshin me personalitetin e tij.

Statusi i plotë:

Të dashur miq!

Me hidhërim të madh mora sot lajmin e ndarjes nga jeta të Profesor Fehmi Telegrafit, njërit prej ikonave dhe autoriteteve të zhvillimit të sportit tonë të peshëngritjes.

Personalisht do të ruaj gjithmonë nderimin më të madh për këtë edukator e frymëzues të shumë kampionëve e rekordmenëve të Shqipërisë si Vasil Hoco me shokë, të cilët arritën rezultate të jashtëzakonshme, që e çuan përpara sportin e peshëngritjes në nivel kombëtar e ndërkombëtar.

Po kështu Profesor Fehmiu kontribuoi për ekipet tona kombëtare dhe sukseset e tyre.

Në këtë ditë të vështirë jam pranë familjes së tij, kolegëve e ish-sportistëve, si edhe qytetarëve të Beratit, të cilët krenoheshin me personalitetin dhe sukseset e tij!


Më shumë