Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ndahet nga jeta “Zhos Profesionisti”, ikona e kinematografisë franceze Jean-Paul Belmondo

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndahet nga jeta në moshën 88-vjeçare ikona e kinematografisë franceze Jean-Paul Belmondo.

Aktori karizmatik që shpesh performonte vetë edhe skena të guximshme aksioni, Belmondo u bë pjesë e dhjetra filmave të famshëm prej vitit 1960, duke u shndërruar në një prej heronjve televizivë të komedisë dhe aksionit në Francë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img