Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Ndahet nga jeta vokalisti i Djemve të Detit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gent Demaliaj, vokalisti i grupit muzikor “Djemtë e Detit” ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë, në moshën 40- vjeçare. Shteti shqiptar akordoi një fond prej 35 milionë lekësh  për kurimin e tij,  por kjo nuk ka mjaftuar për ta mbajtur në jetë këngëtarin.

 

Vokalisti me grupin e tij bëri për vete çdo të ri e të vjetër me këngët : “Jo tani”, “Ëndrrat që për ty i thurra”, “Baladë për Jakup Ferrin”, “ Përrallë Dashurie”, “Beteja e Dhimbjes” “Zemërthyeri”, “Epos” etj…

Zëri dhe këngët e Gentit do të mbetet gjatë në kujtesën e çdo shqiptari.

Homazhet për këngëtarin do të mbahen nesër në orën 12:30 pranë RTSH.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img