Ndahet nga jeta USTA Adushi i Beratit, që në moshën 15-vjeçare nuk iu nda zanatit të parë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:34 27-10-2020 Ndahet nga jeta USTA Adushi i Beratit, që në moshën 15-vjeçare nuk iu nda zanatit të parë Adush Civeja

Adush Civeja ishte ustai i këpucëve të Beratit. Sot është ndarë nga jeta krejt papritur, ndërkohë që ka mbetur në memorien e qytetarëve të Beratit.

E kush nuk e ka njohur, të gjithë, njëherë të vetme ka rregulluar këpucët te ustai i qytetit. Pak muaj më parë, në një intervistë për TCH ai rrëfeu rrugëtimin e tij si usta i këpucëve në Berat, duke u thënë gazetarëve se profesionin e tij nuk e ndërronte as me atë të të qenurit kryetar bashkie në qytet.

“E kam filluar këtë profesion që kur isha 15 vjeç, dhe e vazhdoj edhe tani që më janë rritur djemtë” tha ai në intervistën e tij për TCH kohë më parë.

E prej kësaj interviste, Adushi që ishte i njohur nga të gjithë beratasit, u bë i njohur thuajse në gjithë Shqipërinë, pas tregimit plot pasion për profesionin e vet të këpucarit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident masiv në autostradën Blladre-Lezhës, njëra del nga rruga dhe përmbyset (FOTO)
Ndëshkohen 621 qytetarë pa maska, një 41-vjeçar i prekur me Covid-19 merr 7 mln lekë gjobë se po kalonte kufirin! E pësojnë keq dhe 2 pronarë lokalesh »
Article Logic
Execution time: 0.011834859848022
array(1) { ["section"]=> string(95) "ndahet-nga-jeta-usta-adushi-i-beratit-qe-ne-moshen-15-vjecare-nuk-iu-nda-zanatit-te-pare-225368" }