Hapësire reklamuese

Aktualitet

Ndahet nga jeta shkrimtari Loni Papa

Shkruar nga Newsbomb

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar Loni Papa. Shkrimtari ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare.

Loni Papa është dramaturg dhe autor i letërsisë për fëmijë, lëvrues i prozës, poezisë shkrimeve publicistike, rrëfenjës, fabulës etj. Autor i më shumë se 35 veprave lertrare të botuara dhe laureat i Çmimit të Republikës e i disa çmimeve kombëtare.

Shkrimtari mban titullin “Qytetar Nderi” i qytetit të tij të lindjes, Lushnje, për kontributin e përkushtimin e tij në letërsinë shqipe.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese