Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Ndahet nga jeta punonjësi i PS, Petro Koçi jep lajmin: E kujtoj në vitet e vështira

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi njofton ndarjen nga jeta të një prej punonjësve të vjetër të Partisë Socialiste, Haxhi Balla, raporton Newsbomb.al.

“Dhimbje për ndarjen nga jeta të Haxhi Ballës. Ishte një punonjës i vjetër te selia e PSSH. I thjeshtë dhe i ëmbël ka qenë Haxhiu. E kujtoj sidomos në vitet e vështira 90′. Lamtumirë Haxhi!”, shkruan Koçi në një status në profilin e tij Facebook.

I kontaktuar nga Newsbomb.al zv.ministri tregoi më shumë detaje rreth punonjësit të Partisë Socialiste.

“Ishte një njeri i thjeshtë. Punonte si shpërndarës i materialeve zgjedhore në kohë fushatash në PS. E kujtoj si njeri të urtë dhe të ëmbël. Më kujtohet veçananërisht në vitet e vështira ’90-‘96″.

Me këto fjalë e përshkruan Koçi, punonjësin që ka punuar një jetë në selinë e PS dhe iku nga kjo botë pas një sëmundjeje të rëndë.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img