Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Ndahet nga jeta profesori i njohur shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

2d86f4b41dbaf79935a040f1bc47c258

Është ndarë nga jeta ditën e sotme, profesori dhe aktivisti politik i njohur në Kosovë, Nehat Rudhani.

Shkak për vdekjen e profesor Rudhanit, mësohet të jetë një infarkt në zemër në orët e para të mëngjesit.

Lajmin për vdekjen e tij, e ka bërë të ditur ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Bajram Hasani. Ministri Hasani ka thënë se Nehat Rudhani do të mbahet mend gjithmonë si një njeri i urtë, punëtor dhe i përkushtuar.

REAGIMI I PLOTË:

Me hidhërim të thellë mësuam për ndarjen nga jeta të profesorit dhe bashkpartiakut tonë,Nehat Rudhanit.
Ikja jote e hershme Nehat na mërziti të gjithëve. Do të tē mbajmë mend si njeri të urtë, punëtorë e të pëkushtuar. 
Sot familja Rudhani humbi më të dashurin, ne bashkëpunëtorët një mik të çmuar, humbën universiteti e studentët. 
Me punën dhe ndershmërinë e tij Nehati ka lënë gjurmë në shoqërinë tonē.

Qoftë i paharruar kujtimi dhe vepra e tij!

Rudhani ishte profesor i psikologjisë dhe anëtar i Këshillit Drejtues të Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan. Së fundmi ai ishte bërë pjesë e partisë politike Nisma për Kosovën.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img