Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Ndahet nga jeta producenti i famshëm amerikan i Star Wars

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare producenti i famshëm hollivudian Gary Kurtz.

Në moshë të re ai iu bashkua Marinës amerikane dhe mori pjesë në luftën e Vietnamit, eksperiencë do të ndikonte fort në aftësitë e tij për të bërë filma.

Kurtz vuante nga sëmundja e kancerit. Disa nga filmat që mbajnë firmën e tij janë American Graffiti, Star Wars, The Empire Strikes Back, The Dark Crystal dhe Return to Oz.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img