Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Ndahet nga jeta politologu i njohur, ish-këshilltari i presidentes së Kosovës

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndahet nga jeta gazetari, analisti, politologu nga Kosova Ramush Tahiri.

Tahiri ka shërbyer si këshilltar politik i Presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga. Tahiri ishte edhe nënkryetar i qeverisë në ekzil dhe këshilltar i ish-kryeparlamentarit Nexhat Daci.

Ai la pas gruan dhe dy fëmijë.

Ditën e nesërme në Kosovë është vendosur të mbahet një mbledhje komemorative në nder të tij.

Ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Tahirit i ka shprehur edhe ish-presidentja Jahjaga.

“Me pikëllim pranova lajmin për ndarjen nga jeta të mikut dhe ish-këshilltarit e bashkëpunëtorit tim, Ramush Tahiri.

Me Ramushin kaluam nëpër batica e zbatica politike gjatë kohës sa isha presidente e Republikës. E çmoja për maturinë e tij dhe besimin e palëkundur se mund të zgjidhen problemet edhe kur ato dukeshin të pazgjidhshme.

Na la një njeri i urtë, i sjellshëm dhe fisnik!

Ngushëllime familjes dhe miqve”, shprehet ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img