Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare ikona e televizionit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka ndërruar jetë në moshë në 83-vjeçare ikona e televizionit australian, Bert Neëton. Sipas medieve të huaja, ai prej kohësh ka patur probleme shëndetësore.

Në Mars të këtij viti, 83-vjeçari ishte hospitalizuar, ndërkohë që si pasojë e sëmundjes, mjekët i kishin prerë njërën këmbë.

Bert Watson Newton lindi më 23 korrik 1938 në periferinë e Melburnit të North Fitzroy, më i riu nga gjashtë fëmijët e Joseph (Joe) dhe Gladys. Joe, i cili ishte kthyer nga lufta e dytë botërore me malarinë, ishte shpesh i sëmurë dhe vdiq kur Berti ishte 11 vjeç.

Pavarësisht varfërisë, Berti pati një fëmijëri të lumtur me nënën e tij të ve dhe u rrit duke shijuar lajmet, historitë, muzikën dhe ndjenjën e komunitetit. Në moshën shtatë vjeçare, Berti e kishte vendosur të ndiqte zemrën e tij për në një karrierë në radio dhe filloi të shkruante drama radiofonike, ndërsa ndoqi kolegjin St Joseph’s Marist Brothers.

Më shumë
spot_img
spot_img