Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Ndahet nga jeta në moshën 70 vjeçare biznesmeni i ndërtimit, një prej inxhinierëve kryesorë të Vlorës para ‘90

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është shuar në moshën 70 vjeçare nga një sëmundje e rëndë biznesmeni I ndërtimit Thodhori Gjiknuri, një prej arkitektëve dhe inxhinierëve më të njohur të qytetit të Vlorës deri para viteve ’90.

Dhori Gjiknuri, pas viteve ’90, doli si biznesmen i pavarur me firmën e ndërtimit Andi Shpk, të cilës I vendosi emrin e djalit të tij.

Inxhineri dhe ndërtuesi I njohur u vu shpesh në qendër të akuzave të opozitës së PD për shkak të lidhjeve familjare me ish-ministrin Damian Gjiknuri. Por në Vlorë të gjithë e kujtojnë për emrin e mirë që ka lënë, zemrën e madhe, dhe një sërë veprash të rëndësishme për qytetin.

198346841 516428939770652 2868563866892598178 n

Më shumë

spot_img
spot_img