Hapësire reklamuese

Sporti

Ndahet nga jeta në moshën 36-vjeçare futbollisti i njohur

Shkruar nga Newsbomb

Shok në futbollin britanik. Ish-sulmuesi i Celtic dhe Manchester United humbi betejën nga një sëmundje e rëndë, duke u ndarë nga jeta në moshën 36 vjeçare.

Nëntorin e kaluar, Liam Miller ishte diagnostikuar me kancer në pankreas, por pavarësisht betejës me sëmundjen e rëndë dhe trajtimeve të soecializuara, futbollisti i njohur nuk arriti të mbijetonte

Ish-sulmuesi irlandez filloi karrierën e tij në Celtic në vitin 2004, ku qëndroi për katër vjet, duke kaluar më pas në Manchester United. 

Ai ka luajtur edhe me Leeds, Sunderland dhe shumë skuadra të tjera të njohura deri në vitin 2016. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese