Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Ndahet nga jeta në moshë të re ILIR DASHI, ish-aktori, ish-biznesmeni, ish-politikani, prej më shumë se një viti jetonte në Afrikë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kush e ka takuar njëherë në jetë, nuk ka pasur mundësi të mos mendojë se do të miqësohej shumë shpejt me Ilir Dashin, djalin kurajoz, që karrierën e tij fillimisht e filloi si aktor filmash, e vazhdoi si biznesmen me përfaqësinë e kompanisë Orbit, dhe hoqi dorë prej saj pasi mori një ftesë nga LSI për të qenë përfaqësues i kësaj force politike, së cilës, i shërbeu në disa detyra të rëndësishme shtetërore, që nga kryetar i LSI në Tiranë, drejtor në Bashkinë Tiranë, ish-drejtor i QSUT, më vonë drejtor i Hekurudhave etj.

Por shumë shpejt, për të filluan telashet nga politika, u harrua dhe u bojkotua. Ndaj zgjodhi që bashkë me Estelën, bashkëshorten e tij, të largoheshin nga Shqipëria, drejt Afrikës, ku Stela, kishte fituar në një projekt ndërkombëtar.

E pikërisht në kontinentin e largët, mori vesh për sëmundjen e pashërueshme që po ia merrte ditët një nga një. Ndaj vazhdoi andej dhe për pak kohë, për të vendosur pak javë më parë të kthehej në mënyrë përfundimtare në Shqipëri, që ditët e fundit të jetës, t’i kalojë pranë të dashurve dhe të vdiste në vendin e tij.

Kështu, ditën e sotme, me dhimbje, miq e shok ndajnë lajmin tragjik të largimit të tij të parakohshëm nga jeta. Ceremonia e varrimit për ti dhënë lamtumirën e fundit do të mbahet nesër, të hënën, në 20 shtator në orën 11.00.

Edhe stafi i newsbomb.al bashkohet me ngushëllimet e familjarëve, miqve dhe të afërmëve për humbjen e të dashurit të tyre.

Ilir Dashi në Afrikë, ku jetonte prej më shumë se 1 viti:

242380873 576480240363596 2295865231312216916 n

Ilir Dashi si aktor në një film shqiptar

242323700 397636641768493 5028627058071095044 n
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img