Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Ndahet nga jeta mjeku simbol i Beratit; nuk e mposhti dot Covid-in

spot_img

Lajme të ngjashëm

0f9a60334f4164ee91402c86f1383ef3

Është ndarë nga jeta për shkak të koronavirusit mjeku i njohur, simbol i këtij qyteti, dr.Josif Dena.

Nuk kanë munguar ngushëllimet dhe dedikimet e miqve dhe të afërmve në rrjete sociale. Kjo ishte një goditje e rëndë si për familjen dhe për shoqërinë e për të gjithë ata që e kanë njohur.

Atë e konsiderojnë si një mik të mirë, bashkëpunëtor dhe njeri shembullor, të qeshur, i apasionuar pas leximeve dhe kurioz për çdo gjë. Mbështetes i fortë dhe adhurues i artit të bashkëshortes, artistes Llambrini Dena, shkruan miku i tij Thoma Jance.

Më shumë

spot_img